Title

Are you sure?

Forum Javni prostori za pse (124)

Javni prostori za pse (124)

Quote | 9 years ago
edited by

S obzirom da smo svi iz različitih djelova lijepe naše,
imam jedno pitanje.
Kako stojite sa javnim površinama u gradovima, gdje je dozvoljeno slobodno šetanje pasa i kupe li ljudi za svojim psima njihova g...??
U Splitu je po tom pitanju pravi Texas, samo se u pojedinim kvartovima skuplja (elitnim), a o javnim površinama da ne govorim.
Mi živimo u centru grada i do prvog travnjaka na kojem nema zabrane za pse ima
"par svjetlosnih godina".
Svejedno, svakodnevno smo tamo, a i Nera obožava vožnju autom, pa se vozimo do većih parkova.
Kako stvari stoje u ostalim gradovima??

Tea 
Quote | 9 years ago
edited by

Pa, vidim da mnogi vlasnici puštaju pse da trče po parkovima! Ja Rockya pustim samo u zatvorenom prostoru (odlutao bi...) a ka-ka bi se uvijek trebala kupit, iako to GOTOVO niko ne radi.......

Quote | 9 years ago
edited by

Ma Pika je dobra curica..ne bi ona nigdje otišla sama..a ona kaka samo u svom vrtu...samo ponekad kaka vani...ali inače i sluša..kažeš sjedi... sjedne...možda ponekad i legne ... kad joj se ne da i kad se umori od duuuuge šetnje... ...

Quote | 9 years ago
edited by

U Rovinj platiš kaznu ako ti se pas pokaka ili popiša u centru grada....osim ako te komunalni redari ne vide....to je kao po novom jer Rovinj kao počinje ići ne elitni turizam pa su uveli tu kaznu, i moram reći da nema više toliko kakice po gradu!
A što se tiče nekog posebnog prostora za pse, nema baš toga....

Quote | 9 years ago
edited by

pa i to je rješenje, drastično, ali ipak ima učinka.
Kod nas su na sve zelene površine stavili znakove da je zabranjeno za pse,
čak i na plažama stoje znakovi.
A danas svaki treći čovjek ima psa. Pa gdje onda da ih izvodimo.
A te kazne za kakicu bi možda trebalo uvesti i kod nas, pa da vidimo rezultate.

Iva Z 
Quote | 9 years ago
edited by
Iva Z 

Ja živim u Zagrebu, u centru i prvo mjesto gdje je dozvoljeno za pse je barem pola sata udaljeno...U redu je pokupiti za psima, ali koliko sam ja već ljudi vidjela da usred bijela dana u strogom centru grada obavljaju nuždu...a o smeću po parkovima da i ne govorim, ali bitno da se policija i komunalci uvijek kače za pse, a oni su zapravo najmanji problem...na kakve sam ja sve ljude naišla, mnogima bi terbalo staviti lajnu i brnjice! U glavnom, barem u centru grada, nema površina za pse...

Quote | 9 years ago
edited by

kod nas nema uopće nikakvo šetalište niti park za pse. to je zato jer živimo u Gorskom kotaru pa ima oko kuće puno šume i livada pa nitko ne radi parkove. u samom centru nije zabranjeno da psi kakaju jer to nitko ni ne gleda. a ni psi baš ne šeću previše jer svi imaju oko kuće mjesta, a ljudi koji su u stanovima nemaju baš pse.

Quote | 9 years ago
edited by

Nedavno sam baš na internetu gledala statistike koje kažu da je "trend imati psa"
i da na svakog 6. stanovnika Hrvatske ide jedan pas.
Znači, toliko psića, a nigdje prostora za njih u gradovima osim u našim kućama i stanovima!!????
Ja se samo nadam da će vlastima ipak doći do svijesti da je vrijeme da poduzmu nešto po tom pitanju, ili sam možda idealist?
Žao mi je što svi imate ovakve probleme, ipak sam se "nadala" da je problem samo moja općina.

Iva Z 
Quote | 9 years ago
edited by

Na žalost, svugdje je tako, a čula sam da se vani, psi normalno voze javnim prijevozom, nitko ne prigovara za njih, totalno ih se drugačije tretira nego kod nas! Bojim se da smo mi još daleko od toga...

Tea 
Quote | 9 years ago
edited by

Mogli bi mi pokrenuti, kao i za emisiju neku anketu ili peticiju za javne prostore, te netko, ako ima pristup ili kontakt predloži vladi.. Što mislite?

Quote | 9 years ago
edited by

Teica, ti si naš pokretač ,
Nera bi bila neizmjerno zahvalna, a i ja

Iva Z 
Quote | 9 years ago
edited by

mogli bi, pitat ću ja sestru, ona studira komunikologiju, ima puno veze sa novinarstvom, medijima i tim stvarim, mažda da kakav dobar prijedlog!

Quote | 9 years ago
edited by

Evo ja opet. Ja kad idem šetati sa psom uvijek bi na lajni nosio vrečice za govna.
Za javne prostore što se mene tiče ima jedno mjesto u Španskom i ja tamo idem sa psom i ja pokrenu peticiju za tu "livadu"

Quote | 9 years ago
edited by

Vani postoje prostori, u velikim gradovima koje zovu "WC za pse", naravno, ljudi
za njima kupe kakicu i u svim javnim prostorima im je dozvoljen pristup.
To bi i nama trebao biti motiv da se ipak može izboriti za naše male lajavce .

Tea 
Quote | 9 years ago
edited by
Tea 

-- super! Znači da ipak možemo udružit snage i vidjet šta će biti! Znam da na Sljemenu, tj. na pustodolu psi mogu šetati bez lajne po šumi, itd. Zapravo, ja sam jučer s Rockyem išla, a uostalom nitko se ne žali! A smatram da bi savršen bio zatvoren (ogradom) park, sa mjestima za nuždu, jer mnogi se ljudi boje pasa, te neki psi znaju lutati (kao moj Rocky) , te bi zatvoreno bilo savršeno!

Iva Z 
Quote | 9 years ago
edited by

To sa zatvorenim je i meni palo na pamet, bar da jedan dio svih tih parkova bude ograđen za pse. A pazite kontradikciju, kod mene u parku, na svačićevom, postavljena je tabla zabranjen pristup psima, a istovremeno su u sam park stavili kantu za smeće sa natpisom wc za pse, pa sad ko je tu lud!

Quote | 9 years ago
edited by

he-he

Tea 
Quote | 9 years ago
edited by
Tea 

-- ma svašta izmišljaju! Ja Rockyevu kakicu kupim samo kad se pokaki nasred puta! U Gračanima ima livada, i oni su praktički veeliko selo (sa zgradama,... itd...) --tako da nije potrebno ak se pokaki u šumi, ili tak neš...

Iva Z 
Quote | 9 years ago
edited by

ma naravno, pa ni ja ne kupim na nasipu kada su u travi...

Tea 
Quote | 9 years ago
edited by

I jesi šta raspravljala sa sestrom o tome?

You have to be logged in

Edit |
Delete
just now