Title

Jeste li sigurni?

Forum hrana za njemacke ovcare (10)

hrana za njemacke ovcare (10)

Citat | prije 7 godina
uredio/la

da li bi me tko mogao upoznati o hranjenju njemackih ovcara

Davor 
Citat | prije 7 godina
uredio/la

koliko starog?
Koliko se kreće?
Gdje živi?
Za koju svrhu? (NJO je radni/službeni pas)

ne možeš samo tako bubnut
podataka, kolega, podataka

Citat | prije 7 godina
uredio/la

1.5 mj.3 sata dnevno se igra:trci,skace...Navecer u kuci,a danjom u boksu.Pas je za cuvanje kuce.

Citat | prije 7 godina
uredio/la

Ako se odlučiš za dehidrat imaš Royal za njem ovčare do 15 mj starosti, sa sastojcima prilagođenim potrebama brzne njihovog rasta i razvoja. Ja osobno dajem manje dehidrata i svome kuham juneće srce izrezano na kockice s rižom ili nekad malo žganaca s time. Moj nije prihvatio Royal za njem ovčare,ali mislim da je to zato što su mu prevelike granulice, nego Royal za juniore pasmina do 10 kg , a onaj za njemce ga čeka u frižideru da malo poraste. U rižicu je dobro naribati mrkvice, povremeno 0,5 dcl jogurta ili nešto slično i 1/2 ili 1/4 žumanjca (bjelanjak - NIKAKO).
Ako se još čega sjetim dodam!
Oooo da obožava - špagete s tunjevinom - to dobije ponekad za gušt, ali ne smije biti osnova hrane.

Darija 
Citat | prije 7 godina
uredio/la

Rina jede Eukanubu Puppy za velike pasmine, pomjesanu s jogurtom, zumanjkom i malo maslinovog ulja jer ju inace ne zeli ni pipnut, a jos jede i kuhanu teletinu ili junetinu (pluca, srce, jetru...) sa rizom ili zgancima. Takodjer jednom tjedno dobije i veliku kost (potkoljenicu ili natkoljenicu takodjer teletina) koju skuhamo prije.

Citat | prije 7 godina
uredio/la

1, 5 mjeseci starog? Nije li to malo premali pesek da je uopće kod tebe?
I koliko ja znam, pas se ne smije odvajati od majke, prije nekih 8 tjedana starosti. To se jednostavno ne radi, jer je to malim štencima vrlo važno, ponajprije radi igranja sa sestrama i braćom iz legla, što im je jako bitno za početak socijalizacije, a i komunikacije uopće.

Nadalje, štence od 8-10 mjeseci starosti, treba hraniti 4 puta na dan. I to dok ne navrši nekih 4-5 mjeseci, čak i 6, i onda bi on već sam trebao početi odbijati jedan obrok, ili sami trebate smanjiti na 3 obroka.

Ja ti preporučam da mu daješ dnevno 2 mliječna obroka i 2 mesna obroka. Recimo napraviš mu žgance ili rižu skuhaš i u to dodaš jogurta, a ova preostala dva obroka mu daješ dehidriranu hranu. Ali moraš mu davati hranu isključivo za štence, nikako za odrasle jer postoji velika mogučnost da će kasnije imati problema sa želucem i gastritisom. A to vrijedi i za poslastice, tj. nagrade. Imaš za kupiti mliječne poslastice, dođu ti oko 20 kn, to smo i mi davali Rei dok je bila mala.

I još jedna opaska, mislim da psu nije dovoljno samo 3 sata slobode i igre od 24 sata dnevno. Trebao bi ga šetati najmanje po 3-4 puta, a i više kad je tako mali, puno raditi več sad na socijalizaciji i upoznavanju sa drugim pesekima.

I u 21. stoljeću postoje i druge metode čuvanja kuće osim psa, recimo alarmni sustav...

Citat | prije 7 godina
uredio/la

Moj od kuhanih iznutrica (osim srca) s rižom ili žgancima, dobije premekanu stolicu, pa mi je vet savjetovao da to izbjegavamo dok ne poraste. Juneće srce ima oko 2,5 kg čistog mišića i košta oko 30 kn, tako da je isplativo.

Citat | prije 7 godina
uredio/la

mi imamo njemackog ovcara,kod nas od svog prvog mjeseca zivota. od malena je bio s nama u kuci,naucio je svasta,od davanje sape,naredbi nekih,traziti da treba van na wc a pogotovo je skoro stalno bio vani uz nadzor. namakli smo mu hranu jer nije htio jesti suhu hranu,ponekad bi mu pomjesali sa jogurtom i s onom hranu iz vrecica. kad je porastao vise ne zeli hranu za stence jesti pa smo pitali da li smije za odrasle-ali ne doslovce odrasle pse. to sad jede normalno.dobije kost jednom na tjedan a sad mu zubici ispadaju pa je opet na mekanoj prehrani....

Citat | prije 7 godina
uredio/la

Rina jede Eukanubu Puppy za velike pasmine, pomjesanu s jogurtom, zumanjkom i malo maslinovog ulja jer ju inace ne zeli ni pipnut, a jos jede i kuhanu teletinu ili junetinu (pluca, srce, jetru...) sa rizom ili zgancima. Takodjer jednom tjedno dobije i veliku kost (potkoljenicu ili natkoljenicu takodjer teletina) koju skuhamo prije.

jako pametan prijedlog,slazem se

Citat | prije 7 godina
uredio/la

Obavezno do prve godine JUNIOR !
Ako sada ima 1,5mjesec , dok se ne navikne na hranu za pse mješaj bebimil , rižolino i lagano u to svaki dan sve više dodaj junior za pse . Nikako konzerve , pune su konzervansa .

Morate biti ulogirani