Title

Jeste li sigurni?

Forum Kupiranje ušiju i sl. zahvati (345)

Kupiranje ušiju i sl. zahvati (345)

Citat | prije 8 godina
uredio/la

to i govorim, kada bi i mogli nemaju šanse da pobjede

Citat | prije 8 godina
uredio/la

to i govorim, kada bi i mogli nemaju šanse da pobjede

Tu bi se iznenadila, mahom pobjeđuju kupirani psi...

ana 
Citat | prije 8 godina
uredio/la
ana 

[quote]to i govorim, kada bi i mogli nemaju šanse da pobjede

Tu bi se iznenadila, mahom pobjeđuju kupirani psi...
[/quote]

pa da, ima dosta pasa koji npr, nepravilno nose rep. kada je kupiran, to se ne vidi. kada su usi pravilno kupirane i dobro ucvrscivane u mladosti, i one im dobro stoje, a ima pasa sa usima koje jedno spuste ili podignu na izlozbi, i eto lose ocjene. moja frendica ima snaucerku sa nekupiranim usima. jedno joj stoji podignuto, drugo spusteno. tjedan dana prije izlozbe ga drzi zaljepljeno, a za izlozbu joj stavi maleni teguc u uvo, pa ga on drzi spustenim

Lana 
Citat | prije 8 godina
uredio/la

Ako se kupiranje ušiju opravdava izbjegavanjem upala ušiju, čime se opravdava kupiranje repa?

Kod kokera se rep kupira zato što su lovački psi. Kada idu u lov često se dogodi da se zavuku u žbunje, šikaru i sl. pa ne mogu van. Onda ih je najlakše uhvatiti za rep i izvući van. Rep je kupiran, pa ih to ne boli. Pse boli povlačenje za rep ako nije kupiran.
Puno puta sam iskoristila to kaj ima kupiran rep i na taj način ga izvukla iz frke. Ako Ari ne reagira, znači da stvarno ne boli kada ih se povuče za kupiran rep.

Citat | prije 8 godina
uredio/la

[quote]Ako se kupiranje ušiju opravdava izbjegavanjem upala ušiju, čime se opravdava kupiranje repa?

Kod kokera se rep kupira zato što su lovački psi. Kada idu u lov često se dogodi da se zavuku u žbunje, šikaru i sl. pa ne mogu van. Onda ih je najlakše uhvatiti za rep i izvući van. Rep je kupiran, pa ih to ne boli. Pse boli povlačenje za rep ako nije kupiran.
Puno puta sam iskoristila to kaj ima kupiran rep i na taj način ga izvukla iz frke. Ako Ari ne reagira, znači da stvarno ne boli kada ih se povuče za kupiran rep. [/quote]

aaaaaa, vidiš, vidiš, ima smisla...bravo

Citat | prije 8 godina
uredio/la

Meni to jedino fora izgleda, ne znam koliko je bolno za psa

Ema 
Citat | prije 8 godina
uredio/la

Ja svog psa ludo volim kao i svi ovdje...i nikad joj ne bih učinila ništa što bi joj nanijelo bol a pogotovo ne radi ljepote...ali te se stvari obavljaju da pas to niti ne osjeti...i da uspoređivat ću svog psa sa svojim djetetom jer ga neizmjerno volim,šta je tu loše ne kužim....

Maja 
Citat | prije 8 godina
uredio/la

Pa iskreno, radije bih vidjela kupiranog psa pofarbanog u roza boju nego nekog žgoljavog privezanog na lanac i da mu metalna bačva služi kao kućica, ako ćemo o "mučenju". Da je kupiranje mučenje, ne bih se složila, ali neću reći ni da je bezbolno i bez posljedica. Ja ne bih branila kupiranje ako se ono obavlja u normalnim uvjetima, a što se izložbi tiče, sad smo u Koprivnici imali 20-ak stafforda, hrpu doga, tri argentinca, rotvajlere, svi su bili kupirani. U zakonu stoji da se ta operacija ne smije obavljati, a ne da pas ne smije biti kupiran, tako da se ljudi mogu izvući na tu rupu. Isto pitanje sakaćenja i mučenja bi se moglo postaviti onda i za kastraciju, sterilizaciju, odstranjivanje palca, itd. I gdje bismo onda došli, sve je to bolno, a o dobrobitima takvih operacija se naveliko raspravlja i ima 500 različitih mišljenja, neki kažu da ima smisla, a neki kažu da nema... Tko je u pravu, o tome zakonodavac nema pojma i on donese zakon na temelju nemam pojma čega jer u Saboru sigurno ne sjede veterinari niti pseći behaveriolisti.

Citat | prije 8 godina
uredio/la

Pa iskreno, radije bih vidjela kupiranog psa pofarbanog u roza boju nego nekog žgoljavog privezanog na lanac i da mu metalna bačva služi kao kućica, ako ćemo o "mučenju". Da je kupiranje mučenje, ne bih se složila, ali neću reći ni da je bezbolno i bez posljedica. Ja ne bih branila kupiranje ako se ono obavlja u normalnim uvjetima, a što se izložbi tiče, sad smo u Koprivnici imali 20-ak stafforda, hrpu doga, tri argentinca, rotvajlere, svi su bili kupirani. U zakonu stoji da se ta operacija ne smije obavljati, a ne da pas ne smije biti kupiran, tako da se ljudi mogu izvući na tu rupu. Isto pitanje sakaćenja i mučenja bi se moglo postaviti onda i za kastraciju, sterilizaciju, odstranjivanje palca, itd. I gdje bismo onda došli, sve je to bolno, a o dobrobitima takvih operacija se naveliko raspravlja i ima 500 različitih mišljenja, neki kažu da ima smisla, a neki kažu da nema... Tko je u pravu, o tome zakonodavac nema pojma i on donese zakon na temelju nemam pojma čega jer u Saboru sigurno ne sjede veterinari niti pseći behaveriolisti.

Citat | prije 8 godina
uredio/la

Da, očito ima različitih mišljenja, što je i bilo za očekiati. ali oko jednog se ipak ne mogu složiti...ako je razlog kupiranju samo estetika ili bolje rečeno udovoljavanje neki standardima koje su ipak ljudi napisali, onda mi to nikako nije uredu. Ako se pak radi o opravdanim zdravstenim razlozima i time se pomaže psu da lakše i kvalitetnije živi , onda mi je takav zahvat OK. Sorry Aleksandra, ali ja ne bih kastraciju i sterilizaciju trpao u isti koš s ovim. Evo i zašto...da sam znao da sterilizacija kod kujica, pogotovo ako se izvede najkasnije nakod drugog tjeranja, može u velikoj mjeri smanjiti pojavu tumora, to bih napravio i danas vjerojatno ne bih suze lio i molio Boga da mi Eni još poživi bez patnje. E sad, ako se može sve spojiti, i estetika i pomoć psu, onda je to win-win situacija i naravno ne bih imao ništa protiv.
S druge pak strane, znam da ima vlasnika koji pribjegavaju sterilizaciji i kastraciji iz drugih razloga (ne žele se gnjaviti s tjeranjem, misle da će mužjak biti mirniji ako je kastriran i sl.) i to mi tada nije OK....možda su takvi ljudi ipak trebali dobro razmisliti i informirati se prije nego su nabavili psa.

Citat | prije 8 godina
uredio/la

. Ako se pak radi o opravdanim zdrastenim razlozima i time se pomaže psu da lakše i kvalitetnije živi , onda mi je takav zahvat .

naravno, mislim da se sa ovime svi slažu.... ali najčešće to su samo izlike da se psu kupiraju uši. ja imam labradora koji su također skloni upalama ušiju, pa zašto npr joj nisam kupirala uši? svako malo ozljedi rep-... pa nabolje da i njega maknemo...
ajmo malo vidjet kojim psima se kupiraju uši: stafordi, pitovi, DA, dobermani, boseroni.... sve odreda tzv opasne pasmine. zašto: da bi pas izgledao još oštrije... činjenica jest da uzgajivač neće moći prodati štene jednog od gore naveenih pasmina ako mu ne kupira uši....
a najtužnije od svega su naši veterinari... iako je kupiranje zabranjeno, oni i dalje će radit protiv zakona za par sto smrdljivih kuna

Citat | prije 8 godina
uredio/la

Moja Nera je labrador star dvije godine, i kod veterinara je nonstop zbog cerumena u ušima. Mislim da je u ove dvije godine bila više kod veta nego ja kod doktora svih mojih osamnaest godina života. Ja njoj uha stalno čistim, ali ne mogu očistiti ono duboko unutra, stalno ima upale. Da je ona pasmine dobermana ili bilo koje druge pasmine za koju je normalno da ima kupirane uši, bez previše razmišljanja bi to napravila, jer ove upale me izluđuju. Naravno da bi bilo grozno da labradoru kupiram uši, jer to onda jednostavno nije labrador. Ljudi bi me sigurno gledali kao neku luđakinju, a ja im ne bi mogla objasniti da je to bilo iz zdravstvenih razloga.
Možda je to sad nekima glupo što bi ja dobermanu u tom slučaju kupirala uši, a labradoru ne... Na dobermane dmo naviknuti i da imaju uši i da ih nemaju. A za labradora bi to bila katastrofa... Jer labrador tada ne bi imao onaj svoj izgled, pogled kakvog ljudi znaju, dok doberman izgleda normalno i ovak i onak...

loua 
Citat | prije 8 godina
uredio/la

Većina lovačkih pasa nema kupiran rep. Oni koji imaju,navodno im se kupira zbog mogućih ozljeda. Tu mi baš i nema logike.
Isto tako, ne mogu se sjetiti niti jedne lovačke pasmine koja nema preklopljene uši. Valjda je to zaštita od lišća i ostalog što bi moglo upasti i izazvati upalu.
Moja bretonka nikad u životu nije imala upalu uha. Valjda su neke pasmine sklonije tome, kao što kaže Aleksandra.

Citat | prije 7 godina
uredio/la

... to je stvar vlasnika cemu pas kojemu se kupiraju usi,naravno da kupujemo pse manje vrste koji se igraju po kuci,srednje koji su nam ponekad u hodniku i na terasama,ili velike kako bi se osjecali sigurno uz njih dok cuvaju nas ili nase imanje koje poosjedujemo...znaci rjetko kojem malom psu se usi kupiraju,osim ako se ne radi o nekim malim psima koji imaju i 40 kila,recimo staford i ta ekipa ... bilo bi glupo pikinezeru ili pudlici kupirat usi kad su to jednostavno takvi psi kojima to nije potrebno zbog izgleda... zatim dolaze na red veci psi,dobermani,rotači,doge i ta banda kojih je tesko zamislit bez kupiranih usiju,evo iskreno ja sam dosao do covjeka koj je setao dobermana s usima kao koker spaniel i repom preko cijelog tjela,i pitao ga koja je to pasmina,a ja faca isto sa dobermanom,frik me gleda dali sam lud jbt nebi nikad rekao da je to bio doberman,prije bi rekao mjesanac izmedu dobermana i ko zna koga jos... primjetio sam da za kupiranje usiju nije samo onaj dio ljudi koji nikad nisu imali pse kojima se uski kupiraju a i preveliki su im i zahtjevni da bi ih imali,vjerujem da kad bi se doveli u situaciju da mogu imat tako nekavog psa kojima se usi kupiraju,odma bi ga dali na rezanje jer jednostavno to tako ide.. ako ocu dobermana,onda necu tjelo dobermana,glavu od kokerspaniela,rep od vjeverice,nego ocu dobermana kao kad gledas one faking americke filmove i sad kriminalac preskoci ogradu od nekakve vile a kad ono 2,3,4, dobermana te cekaju ,elegantni,vitki,predivni,opasni... e to je upravo ono sto daje izgledu kupiranih usiju jednog takvoga psa...

Lidija 
Citat | prije 7 godina
uredio/la

Ja sam protiv kupiranja usiju i podrezivanja repica. Moj koker ima podrezan repic ali da se mene pitalo sigurno nebi to dozvolila. Dobermani su mi preslatki s uhekima, ne kazem da nisu slatki i sa kupiranim usima..........ali misljenja sam da su ti zahvati nepotrebni.

Citat | prije 7 godina
uredio/la

dobriman... ti si malo nabrijan na sve te kao opasne pse, veliki psi su za čuvanje ljudi i objekata.
I kupiranje se ne radi tek toliko, jer je to netko izmislio, i jer po tebi to tak ide... to se proširilo i prihvatilo kao standard kod određenih pasmina i to se viđalo po natjecanjima, a onda su valjda ostali vlasnici ponukani tom idejom napravili isto svojim psima bez papira. I tako je to prihvačeno sveopće i sad je to normalno. I meni je neobično kada vidim rotiča sa repom, ali su mi prekrasni stafordi sa nekupiranim uhekima. Možda čak i ljepši nego kad imaju kupirane uši. Mislim da bi trebalo ostaviti samo kupiranje repova jer kada su onak mali to ih ne boli kad im se radi, a i ljepše su mi neke pasmine bez repa, uostalom jer smo tak navikli ih viđati, a i nekak im stoji izgled bez repa, a uheka bi zabranila kupirati, jer u večini slučajevima ne radi se o čestim upalama i to nije pravi razlog za kupiranje. A i uha se kod takvih pasmina mogu izravnati i "popraviti" na neki drugi način.

Citat | prije 7 godina
uredio/la

Ja sa za kupiranje nekako su mi svi ljepši sa kupiranim ušima i repovima:,rottweiler,cane corso,dogo argentino,dobermani sa ne kupirani ušima mi nekako vuku na ptičare ali to sam ja.Gledam na kupiranje kao kod ljudi tetoviranje,piercing,bušenje ušiju.Onda bi trebali zabraniti i obrezivanje dječaka, šta je to estetika ili zdravlje.Mislim tko voli nek izvoli.

Citat | prije 7 godina
uredio/la

meni su susjedi imali francuskog boserona njima se po pravilu kupiraju usi ,rep i 6 prst na zadnjin sapama, rodak to nije tija dozvolit jer kad su ga dobili on je bija mali i smatra je da ce to lakija boliti pa je on osta s klempavin usima, ogromnim repom i 6tim prsticem... i meni je bija presladak takav jedno veliko umiljato tele ) kad san isla kupit zaru u ton uzgajalistu je bila i kuja francuskog boserona s stencima i ona je bila i kupiranih usiju i repa ja san gazdu uzgajalista u cudu upitala koja je to vrsta psa jer je dosad nikad nisan vidila a zivila sn kucu do lakija 13 godina kad mi je reka da je to ta vrsta kad san dosla doma raspitala san se zasto laki nije ima nista kupirano pa su mi sve objasnili... uglavnon meni je laki bija puno lipsi od te kuje a sto se tice drugih pasmina npr dobermana meni je lipsi kupiran s usima mi djeluje ful bljutavo isto tako i rotic je rotic kad nema rep o ukusima se ne raspravlja ali ja svoje iznosin
Svi mi izabiremo pasmine koje su nama po necem posebne ja obozavan njemacke ovcare i kad bi birala bilo koju drugu vrstu psa uvik bi odabrala "opasne" vrste jer po meni mali psi nisu bas nesto ja volin imat tele uz sebe i volin se uz psa kad secen u ponoc ulicon osjecat sigurno a da je meni taj pas doma beba kakve nema ja da iman pekinezera ili neku slicnu vrstu psa (nek se neuvride oni koji ih imaju) ja kad bi sunce zaslo vise nebi izasla vanka s njin ja za to iman macka kojeg mogu uzet u ruku i mazit....

Citat | prije 7 godina
uredio/la

neznam princes,ja se naravno i sa tobom slazem iako vidim da imas predrasude i tako ulazis u temu razgovora,razlika je u tome koliko sam ja skuzio da bi ti rezao/la pola psa a ja bi odma cijeloga...
osim toga nisam nabrijan nego si uzeo/la to za pocetni argumens s kojim bi i nastavio/la tako nekakvo negativno milsljenje kroz koje me imas namjeru i negativno predstavit...prvenstveno se nismo razumjeli jer vidim da se obracas meni a kao da odgovaras zapravo na neki drugi postavljeni zakljucak koj se svodi na ovu temmu razgovora...ali nema frke,lako ja ponovim i za one kojim aide malo teze,nisam ni ja savrsen pa mi ponekad i ponove gradivo...evo recimo da sam htjeo rec nesto u smislu isto sto i MJDIDDY , jednostavvno to je tako kako je,ima ljudi koji ce uzet dobermana ili rotaca i nece mu kupirat usi,a ima ljudi koji ce napravit obrnuto,ja sam recimo 1 od onih koj smatra da bi doberman ipak trebao bit s kupiranim usima i repom jer mi to daje njihov kompletan izgled . recimo moj je pas iz vrhunskog legla,imam pedigre,putovnicu,medaljone sve zbog njegovih roditelja koji su vrhunski sampioni 2008/2009 g (izlozba pasa)-nama je covjek ponudio priliku da ako ne kupiramo usi i rep psima da cu dolazit na izlozbe u sloveniju odkud sam i uzeo 2 dobermana,cak je spominjao i novac koj se kod njih dobije za sudjelovanje opcenito... ja sam odma znao da ja to necu,ja sam sam sebi rekao jednog dana kad kupim sebi dobermana ima da ga rezem od glave do repa bez obzira na izlozbe i novaca koj se tamo zaradi da moš uzgajat dobermane bez beda... dao sam 10.000 kn za 2 psa ali muzijaka,jer za zenke su trazili 1000 eura a ne prodaju po komadu nego samo u paru,to oni smatraju da tako mora bit pa je tako i bilo bzvz....
ja znam da ti volis zivotinje i da vjerojatno kupiranje smatras zlostavljanjem,ali to ti nikako nije istina,jednostavno je to stvar vlasnika dali on zeli rezat usi i rep ili ne,dali ce on tuc svog psa kad tzatreba ili nece,dali ce se derat na njega kad mora ili ne...isto tako shvacam da je ovo stranica posebno za pse i da smo samo mi ljubitelji pasa tu i koristimo ovu stranicu,isto tako vjerujem da se svako od nas zeli predstaviti u najboljem svijetlu kako bi se reklo na kraju da nevalja ni 1 onaj koj digne glas na svog psa a kamoli da mu reze usi ili takvo sto,ali nije bed,znam i to da je sve to dio ljudske prirode i nesavrsenstva po kojoj nas bog svori i daje slobodu govora kako bi uvijek i u bilo kojoj situaciji izrazili svoje misljenje kao ti sad recimo,ali ,nemojmo sudit i gurat rijeci iz nekakvih svojih smisljenih ideja koje proizlaze iz nekakvih negativnih kontexta, postujem ja sve sto si ti rekao/rekla,i istina je to sto si rekao,rekla jer znam da smo svi mi ljudi toliko razliciti da svakomu zivot donosi svoja misljenja o stvarima koje zelimo raditi i radimo... recimo ti i ja ,greda ispred nas,2 smo covjeka samo ipred grede...prvi idem j aprema njoj i sagnem se ispod nje i prodem..sad ti,ides prema njoj,preskocis ju i kazes ja sam se bolje snasao,j abi ti opet rekao da to nije istina jer ja sam se samo sagnio i prosao a ti si se naprezao i preskakao i tako bi ti i ja lijepo kao neke babe iz dana u dan kopali jedan dugome po glavi dok bi nam psi lijepo rasli druzili se uzivali,slali si lijepe komentare i govorili zapravo jedan drugome koliko su zapravo predivni bez obzira na sve ostalo negativno sto se veze uz bilo kakvu zivotinju

Citat | prije 7 godina
uredio/la

Ja također spadam u skupinu koja voli imati uz sebe,kako ti kažeš"tele",al ne iz istih razloga kao ti jer misli sad šta oćeš al nikako nije lipo reči da mali psi nisu baš nešto...A,to o sigurnosti..,hm..,nije bitna veličina nego srce!!!Mene je u životu jedino ugrizao pekinezer i viruj da se nebi volila nač na putu"ludom"(nemojte ovo"ludom" sad krivo protumačit)pekinezeru koji brani svoga gazdu!!!A,to da se uz velikog psa osjećaš sigurno šetajući mirno i usred noći..,pa opet kažem važno je srce,ne veličina.Jer susida mi ima bulmastifa i virujte da plašljiviji pas još nije rođen-eto toliko o veličini.Ja imam boxera i taj bi poginuo da me obrani,niko me nije smio ni krivo pogledat,a kamoli šta drugo.A,inače je beba nad bebama,koja naprosto obožava ljude..,a ta beba u trenu je postajala zvjer ako se ko dirao u mene.I sigurna sam da nije bitna njegova veličina,jer ako ćemo pravo on spada u srednje,a ne velike pasmine.nego da je njegovo srce to šta ga čini tako hrabrim i jakim!A,šta se tiče kupiranja mislim da sam već dovoljno rekla šta mislim o tome,a to šta je zabranjeno..,pa puno toga je zabranjeno pa ljudi opet rade!Dobra je ova usporedba kupiranja sa obrezivanjem dječaka-svaka čast,dobro je to rečeno!!!Premda sam danas vidila srednjeg šnaucera sa repom i ušima i dobro izgleda,stvarno dobro.Al zato šta mu je rep i ovako mali i lipo izgleda,dok boxer ima repinu od 2 metra i totalno mu kvari liniju i onaj prekrasni stav..,al opet kažem to je samo moje mišljenje.Šta se tiče malog dobermana nadam se da će na kraju sve bit o.k. i da će uhice stajati uspravno i lijepo!Držim ti fige!Samo pazi da ih bebač ne grebe šapicama,pazi kad spava da nebi iskrivio te zavoje il ako ima ono na ušima šta mu ih drži..,sve u svemu budi na oprezu 24 sata na dan jer poslije neće biti popravka.Sretno i javi kako napredujete.

Morate biti ulogirani