Title

Jeste li sigurni?

Forum oduzetost zadnjih nogu (39)

oduzetost zadnjih nogu (39)

Romana 
Citat | prije 7 godina
uredio/la

molim vas ako netko ima iskustva sa oduzetosti zadnjih nogu da mi pomogne...bili smo kod veterinara , danas prijepodne je bila dijagnoza nešto sa želucem, Viper je polako hodao i vidjelo se da ga nešto jako boli...poslijepodne više nije mogao dići zadnje noge...bili smo na rentgenu i nema vidljivih pomaka ni prijeloma kralježaka...prostata i trakavica su mogučnosti dijagnoze...ima li itko kakvih iskustva...očajni smo, što su pareze i dal je to trajno stanje??? od šoka nisam sve popamtila što je rekao veterinar..

Lana 
Citat | prije 7 godina
uredio/la

Jesu vas naručili za daljnje pretrage kada se ništa ne vidi na rendgenu?

Lidija 
Citat | prije 7 godina
uredio/la

Don je prije nekoliko godina imao vrlo slican problem koji je bio posljedica skakanja za lopticom pa mu se ukljestio zivac, nesto poput isijasa, a pomogle su mu injekcije. Bitno je da vet napravi daljnje pretrage obzirom da se na rengenu nista ne vidi.

Citat | prije 7 godina
uredio/la

pareza moze biti bilo cega,moze bit pareza lica,zivaca,kraljeska, uglavnom nije trajno stanje i ljeci se terapijom,moguc je brz oporavaka i nemora znacit da ce uvijek bit tako...

uzroci pareze mogu nastat recimo raznim stresovima kod pasa
uzrog saobracajne ( psa udario auto )
blagi mozdani udar
pretezno rengen tsko pokazuje kod pasa prikljestenje zivaca, vaskularni rengen je bas detaljan pregled koj daje sigurne rezultate...

Citat | prije 7 godina
uredio/la

Nažalost imamo svakakvih priča i iskustava, a ono najvažnije je da treba proći pretrage, jer po simptomatici je liječenje često pogubno i pogrešno! Biti će u redu, želite i vjerujte

Citat | prije 7 godina
uredio/la

Dal je Viper tretiran protiv glista, trakavica i ehinkoka? To se zna dogoditi ako larve glisti dođu u mozak, uzrokuju napade slične epilepsiji, ili drhtanje nogu, nemogućnost hodanja i rušenje.

Romana 
Citat | prije 7 godina
uredio/la

hvala na podršci, danas je malo bolje, pomogli su ljekovi protiv bolova ,još uvijek ne hoda al barem ga ne boli, uskoro idemo natrag veterinaru , no nažalost u varaždinu nemaju aparate za detaljnije pretrage.. nadam se nekom konkretnijem odgovoru od veterinara ...

Citat | prije 7 godina
uredio/la

kod kojeg veterinara idete?

Diana 
Citat | prije 7 godina
uredio/la

Pa ako nemaju u Varaždinu mogućnosti za detaljniju pretragu, dođite u Zagreb, barem sad od kad je auto put dođete prije nego iz Maksimira u Črnomerec..

Romana 
Citat | prije 7 godina
uredio/la

prvo smo bili u Simbi, onda i u vet.stanicu, u Biškupec,rečeno nam je da dobro reagira na terapiju te da pričekamo da vidimo kak bude sutra, veterinari su zasad optimistični pa pokušavamo i mi biti..dobili smo rimadyl pa ćemo vidjet kak će reagirati, za sad je dobro i to da neide na gore..rekli su nam da moramo biti strpljivi..

Romana 
Citat | prije 7 godina
uredio/la

Vajpica se od juće naveće diže na tri nogice, napredujemo na bolje...nije mi žalostan te ne pokazuje nikakve znakove boli...džte fige da se uskoro digne na sve četiri i opet prohoda

Citat | prije 7 godina
uredio/la

Zelim vam svu srecu... Samo napred

Romana 
Citat | prije 7 godina
uredio/la

uspio se dići na nogice, napravi i par koraka ide na bolje !!!

Lana 
Citat | prije 7 godina
uredio/la

I koja je dijagnoza na kraju?

Maja 
Citat | prije 7 godina
uredio/la

za šta je taj Rimadyl? i mene zanima dijagnoza...

Jana 
Citat | prije 7 godina
uredio/la

Rimadyl je protiv bolova. Jako su jake tabelete. Samo nisam sigurna koliko mu dogurocno mogu pomoci. Irma ih je pila nakon operacije.

Citat | prije 7 godina
uredio/la

Raspitaj se za Rimadil, cula sam da je jako stetan!!!!!!!!!!!!! Vidi na netu obavezno.
Ja sam citala o njemu i nemam lepo misljenje o tom leku

Romana 
Citat | prije 7 godina
uredio/la

za dijagnozu nisu sigurni, a idemo kod tri veterinara....međutim kujica od prijatelja je na istoj terapiji bila već tri puta i svaki put joj je pomoglo...Vajpi sad već hoda, diže se i čak i potrči...vidljivo mu je bolje...nadam se da neće biti nuspojava na lijek...naši veterinari ga preporučuju i hvale,kažu da imaju s tim lijekom jako dobre rezultate...lijek se obavezno daje uz Neurobin forte tablete za obnovu živaca..kod nas je ta kombinacija za sad jako dobra ..

Romana 
Citat | prije 7 godina
uredio/la

http://www.pet-centar.hr/content/view/1420/70/

Romana 
Citat | prije 7 godina
uredio/la

dijagnoza je problem sa kičmom, nešto kao upala možda priklješteni živac, kažu da je često kod nekog krivog pomaka, moguće da se i koji disk malo pomaknuo ... nešto konkretnije od toga nismo mogli dobiti kao dijagnozu...Vajpi je puno bolje, diže se i sve više hoda,još ga nogice baš ne slušaju, nije još ok al i ovom napretku se veselimo..uz rimadyl je dobivao i neurobin i kortikosteroide..sad je šesti dan od kad je počelo i napredak je vidljiv..nadam se da su i kritična razdoblja nekih težih dijagnoza prošla...

Morate biti ulogirani