Title

Jesteś pewien/pewna?

Forum Mięso (47)

Mięso (47)

kinga 
Cytuj | 7 lat temu
edited by

Jakie można dawać psu mięso ?
ale takie które nie jest aż tak bardzo tłuste ! ..
I co jaki czas można dawać psu w jakich ilościach i czy tylko raz na tydzień czy wolno więcej razy ugotować psu mięso ?

Cytuj | 7 lat temu
edited by

Można dawać nawet i codziennie - pies to mięsożerca...
Może być właściwie każde - uważałabym z wołowiną( niektórzy mówią wręcz o nie podawaniu) i z kurczakiem( częste alergie)...
Trudno określić ile akurat Twój pies potrzebuje - gdzieś w sieci jest kalkulator do diety BARF - jeżeli go znajdziesz to możesz się nim zasugerować...

kinga 
Cytuj | 7 lat temu
edited by

Dzięki ja właśnie też słyszałam że nie wolno dawać mięsa z kurczaka i wołowinę i nie byłam pewna bo czoko lubi mięso z kurczaka

Cytuj | 7 lat temu
edited by

czekaj wołowina to świnia czy krowa - nigdy nie wiem bo rzadko jem mięso? Krowę można dawać, świnię nie bardzo...
Jeżeli nic się po kurczaku nie dzieje to dawaj, przeciwwskazaniem jest alergia...

Asia 
Cytuj | 7 lat temu
edited by

Wołowina to krowa, natomiast wieprzowina to świnia, i to własnie wieprzowiny nie radziłabym podawać.

kinga 
Cytuj | 7 lat temu
edited by

Dzięki ale co może stać się psu gdy się da wieprzowinę ?

Cytuj | 7 lat temu
edited by

Garbo dzięki Stara baba ze mnie a nie mogę tego zapamiętać... Tak z ciekawości - jakie jest Twoje stanowisko w sprawie dawania wieprzowiny - można z umiarem czy lepiej w ogóle nie? Jeden wet mówi jedno a drugi drugie...

kinga 
Cytuj | 7 lat temu
edited by

Też nie umiem rozpoznać mięsa bo ja nie przepadam tak za bardzo więc się nie znam i dlatego pytam jakie mięso można dawać psu a co do mięsa to mi weterynarz mówił że lepiej żeby pies nie jadł za dużo czym mniej tym lepiej sama juz nie wiem

Asia 
Cytuj | 7 lat temu
edited by

Mrau nie ma za co Zacytuję tu swojego szefa "Wieprzowina jest dla psów pokarmem bardzo nieodpowiednim.Mieso to jest bardzo tłuste i jego struktura białek jak i struktura tłuszczu to w głównej mierze krótkołańcuchowe związki " żeby tak najprościej wyłożyć.

Moje zdanie jest takie samo. Nic się nie stanie gdy raz na jakiś czas podamy wieprzowinę, ale nie często. Bardziej to powinno być traktowane jako dodatek do normalnej karmy, czyli raz na 3 miesiące np

kinga 
Cytuj | 7 lat temu
edited by

Moje zdanie jest takie samo. Nic się nie stanie gdy raz na jakiś czas podamy wieprzowinę, ale nie często. Bardziej to powinno być traktowane jako dodatek do normalnej karmy, czyli raz na 3 miesiące np
Dzięki a jest jeszcze jakieś mięsko które raczej pies powinien unikać ?

Cytuj | 7 lat temu
edited by

Ja swojemu daje codziennie.To zależy od wagi i rasy psa..A mięso hmm :wontruba i takie tam inne
Pozdrawiam Amfer How

kinga 
Cytuj | 7 lat temu
edited by

Ja swojemu daje codziennie.To zależy od wagi i rasy psa..A mięso hmm :wontruba i takie tam inne Pozdrawiam Amfer How
Od jakiej wagi i rasy kto ci to powiedział ?

Asia 
Cytuj | 7 lat temu
edited by

Czy ktoś mi odpowie na pytanie, co to jest WONTRUBA ????

Cytuj | 7 lat temu
edited by

Garbo co to jest "wontruba" nie mam, niestety, pojęcia, mój słownik też nie...Ale dziękuję za odpowiedź Spotykam się z wieloma opiniami na ten temat ale chyba właśnie rozsądek jest najważniejszy - raz na kilka miesięcy nie zaszkodzi tak samo jak np orzech...

I przy okazji gratuluję opanowania I Tobie i reszcie modów

kinga 
Cytuj | 7 lat temu
edited by
kinga 

Też nie mam pojęcia co to jest ale jak to coś ma zaszkodzić Czoko to wolę tej całej wontruby nie dawać ;P

Nika 
Cytuj | 7 lat temu
edited by

Ten wątek już chyba był

kinga 
Cytuj | 7 lat temu
edited by

Gdyby był to by tam zapytała ale ja nigdzie nie widziałam

Cytuj | 7 lat temu
edited by

Amfer dostaje dwa trzy razy dziennie do karmy..Wołowinę,wątróbkę.Zależy od rasy psa

Cytuj | 7 lat temu
edited by

mi weterynarz mówił że lepiej żeby pies nie jadł za dużo czym mniej tym lepiej sama juz nie wiem

Jak ten sam weterynarz sprzedaje karmy dla psów to rozumiem
Pies żywiony wyłącznie na suchych karmach może nawet stracić wątrobę (jeśli są to tanie karmy złej jakości) poza tym po takim żywieniu występuje często zatwardzenie i trzeba robić lewatywy bo w takich karmach jest dużo mielonych kości.
Tylko karmy wysokiej jakości spełniają zapotrzebowania pokarmowe psów-jednak te nie są tanie.

NAJLEPSZE DLA PSA JEST MIĘSO! To jego naturalny pokarm i może jeść samo mięso chociaż wskazane są też dodatki. Najlepsze (i najpopularniejsze jest mięso wołowe (krowa) później drobiowe chociaż ono może uczulać. Jeśli pies ma uczulenie to można próbować innych mięs rzadko stosowanych np. z królika, gęsi itp.
Wieprzowina nie jest wskazana, można za to podawać świńskie uszy wędzone itp. jako gryzaki.

Cytuj | 7 lat temu
edited by

Wieprzowina - do niedawna nie była badana w kierunku choroby Aujeszkyego czyli wścieklizny rzekomej i też część ludzi woli nie dawać jej psom.
Moja suczka karmiona jest w 100% BAFREm i dietę te sobie bardzo chwalę.
polega ona na dawniu wylacznie surowych produktów [chyba, ze np. ryz czy kasza gryczana itp],
warzywa i owoce są natomiast zmiksowane tak, by jak najlepiej przypominały zawartość żołądka ofiary wilków

a mięso, różne
moga to być ryby, kurczak, wołowina, indyk, nutrie, dziczyzna, konina.. generalnie kazde, jakie pies przyswoi.
przestrzegam przed sledziami - moja sucz i psy kolezanki kompletnie ich nie trawia.. moze nie wsyztskie tak maja, ale jednak lepiej uwazać.
dodatkowo tzw. surowe mięsne kości czyli np. łopatka, biodrówka, szyja indycza z kością, żeberka i inne takie.
dodatkowo mięso z chrząstkami, bo one też są psu potrzebne,
no i oczywiscie podroby.
ja kupuje nerki, serca[kurze i świńskie], watrobe, ozory
ludzie polecaja też móżdżki, ale nie wiem jakich zwierząt xD
generalnie warto wybrać sie do rzeźni i poprosić o przegląd rożnych wnętrznosci

Musisz się zalogować